Pilsen PatriotsBOB
27:23
so 6. 4. 2024 14:00 @ Bukovec, Plzeň, 2. Liga amerického fotbalu 2024, 1.

Patriots vs Bobcats

Na úvod sezony od nás paní Štěstěna odvrátila svou tvář 35 vteřin před koncem zápasu.

Napínavý úvodní zápas nové sezóny přilákal 6.4.2024 na tribunu stadionu v Bukovci téměř 300 fanoušku tohoto sportu. Oba týmy předvedly, za slunečného odpoledne, svou sílu a bojovnost v parádní podívané.

Skóre otevřel v 1. čtvrtině hráč Příbram Bobcats Jonáš Matějka pomocí field goalu a hosté se ujali vedení 0:3. Ještě v první čtvrtině ale dokázal odpovědět domácí Jakub Mathauser touchdownem - 7:3.

Ve druhé čtvrtině se prosadil nejprve opět Jonáš Matějka touchdownem pro Příbram a skóre se přiklonilo na stranu hostů 7:10. Jenže Patriots rychle kontrovali dalším touchdownem v podání Matěje Šlehofera a šli do vedení 14:10. Hosté ale ještě do poločasu stihli další touchdown, který skóroval Sebastián Tesařík a po první půli vedli 14:16.

Třetí čtvrtinu ovládli svým důrazem hráči Příbrami, když po touchdownu Petra Datla zvýšili na 14:23. Do poslední čtvrtiny tak vstupovali s nadějným náskokem.

Pilsen Patriots však v závěrečné čtvrtině zabrali a po dvou touchdownech Matěje Šlehofera a Martina Ernekera otočili skóre na 27:23 pro domácí.

Dramatický finiš tak přinesl vítězství domácím Patriots. Hosté z Příbrami nakonec museli skousnout těsnou porážku 23:27, i když po většinu zápasu vedli. Pro Patriots jsou to cenné první body v nové sezoně před domácími fanoušky. Ale Příbram Bobcats už se plně soustředí na další zápas, tuto sobotu na domácím hřišti na Spartaku.